Zadzwoń do nas: 505 17 23 23 lub 505 17 32 33 biuro@mbprojekt.eu

Czym są Pady do maszyn czyszczących?

Podczas mycia podłogi maszyną czyszczącą tj. automatem szorująco zbierającym lub szorowarką jednotarczową możemy użyć szczotki lub specjalnego trzymaka na który nakłada się wymienny wkład potocznie zwany padem. Czym są Pady do maszyn czyszczących?

Pad do szorowarek to krążek ze specjalnej włókniny o określonym kolorze. Kolor pada określa nam jego twardość. Czym ciemniejszy pad tym twardsza jest jego struktura co za tym idzie nadaje się do bardziej uporczywych zabrudzeń.

Kiedy zastosować szczotkę a kiedy pad do szorowarki?

Szczotka bardzo dobrze się sprawdza kiedy mamy do umycia maszyną czyszczącą (polecamy szorowarkę Cleanfix RA431) posadzkę starszą, nierówną lub gdzie położone są płytki z głębszą fugą. Włosie szczotki bardzo dobrze penetruje takie wgłębienia usuwając brud. Pad czyszczący stosuje się do mycia szorowarką powierzchni gładkich w „dobrej kondycji” większa powierzchnia styku pada z posadzką w porównaniu ze szczotka daje lepsze efekty czyszczenia. Dodatkowo możliwość zakupu padów o różnej twardości daje nam większe możliwość dostosowania się do stopnia zabrudzenia i rodzaju mytej posadzki.

Charakterystyka i podstawowe rodzaje padów do maszyny czyszczące:


Pad biały:
Bardzo miękki pad przeznaczony zwłaszcza do polerowania na niskich obrotach np. szorowarką Numatic NRU1500 . Może go również użyć do mycia delikatnych powierzchni niezabezpieczonych lub zabezpieczonych powłoka polimerową oraz do codziennej pielęgnacji posadzek o bardzo małym stopniu zabrudzenia.
Pad czerwony:
Przeznaczony do codziennego mycia szorowarką wszelkiego rodzaju typów podłóg zabezpieczonych i niezabezpieczonych. W niektórych przypadkach (zależy to od jakości nałożonej na posadzkę powłoki polimerowej ) można go użyć do „lekkiego” polerowania posadzki zabezpieczonej. Świetnie nadaje się również do mycia podłóg drewnianych, na halach sportowych i miękkich wykładzin jak np. “tarkett”.
Pad zielony:
Pad ten ze względu na twardość przeznaczony jest do intensywnego czyszczenia, szorowania posadzek mocno zabrudzonych (polecamy doskonałą do tego celu szorowarke bateryjną o dużym docisku Numatic TGB4045 lub numatic TGB6055). Stosowanie padów w kolorze zielonym zwiększa szybkość pracy oraz skuteczność usuwania zanieczyszczeń na wszelkich rodzajach posadzek twardych. Można go również zastosować do usuwania wierzchnich warstw polimeru z powłoki w ten sposób zabezpieczonej w celu jej renowacji.
Pad brązowy:
Pad do gruntownego doczyszczania lub mocno zabrudzonych posadzek. Stosowany głównie w celu usunięcia wszelkiego rodzaju powłok polimerowych, wosków itp. Stosowany wszędzie tam gdzie istnieje obawa uszkodzenia powierzchni twardym padem w kolorze czarnym.
Pad czarny:
Pad do gruntownego doczyszczania posadzek, usuwania wszelkiego rodzaju polimerów, akryli oraz nagromadzonych warstw zanieczyszczeń poprzez szorowanie. Nie zaleca się stosowania pada czarnego na posadzkach delikatnych podatnych na uszkodzenia.

Pad Gorilla:
Pad przeznaczony do polerowania (polecamy do tego celu urządzenie Numatic NRU 1500) na wysoki połysk, daje znakomite rezultaty na wszystkiego rodzaju polimerach i akrylach. Dodatkowo podczas procesu polerowania utwardza powłokę zabezpieczającą, przedłużając jednocześnie jej żywotność. Istotne w budowie tego pada są dodatki w postaci naturalnego włosia. Dzięki temu charakteryzuje się on dłuższą żywotnością oraz nie zapycha się polerowanym polimerem.

Nowość! Czym są Pady do maszyn czyszczących z pianki melaninowej:


Doskonale czyści posadzki o mikroporowatej strukturze takie jak płytki gresowe i ceramiczne oraz lastrika, marmuru, betonu, granitu, PCV i Linoleum.
Duża oszczędność środków chemicznych- można czyścić używając tylko wody

W sprzedaży posiadamy również Pady ścierne diamentowe o różnej gradacji: (Amerykańskiej firmy Gorilla)

Zadzwoń zamów w niskiej cenie pady Premium do Twojej maszyny czyszczącej dla skutecznego czyszczenia:

——-       Formularz kontaktowy do zapytania      ——

Prześlij komentarz