Zadzwoń do nas: 505 17 23 23 lub 505 17 32 33 biuro@mbprojekt.eu
Maszyny czyszczące

Profesjonalne maszyny czyszczące oraz wózki hotelowe Numatic. W naszej ofercie znajdziesz szorowarki Numatic, zamiatarki Poly, szorowarki Cleanfix oraz wiele innych maszyn, które pozwolą na skuteczne i szybkie czyszczenie powierzchni. Oferujemy maszyny do mycia podłóg, szorowarki akumulatorowe i przewodowe, odkurzacze przemysłowe, szorowarki jednotarczowe oraz zamiatarki.

Szorowarki akumulatorowe i przewodowe są idealne do czyszczenia powierzchni w miejscach trudno dostępnych, zapewniając wysoką wydajność i skuteczność czyszczenia. Oferujemy również szorowarki jednotarczowe, które idealnie sprawdzą się do czyszczenia małych i średnich powierzchni.

Odkurzacze przemysłowe oferowane w naszym sklepie zapewniają nie tylko dokładne oczyszczenie powierzchni, ale także eliminację niebezpiecznych pyłów i substancji szkodliwych dla zdrowia.

W naszej ofercie znajdziesz także zamiatarki, które umożliwiają szybkie i skuteczne sprzątanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wózki hotelowe Numatic to produkt, który ułatwia pracę personelu hotelowego, pozwalając na szybkie i wygodne przenoszenie różnego rodzaju przedmiotów.

Nasze maszyny czyszczące oraz wózki hotelowe to produkty wysokiej jakości, gwarantujące niezawodność w codziennym użytkowaniu. Zapewniamy szybką dostawę oraz konkurencyjne ceny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru najlepszej maszyny czyszczącej lub wózka hotelowego dla swoich potrzeb.

Zastosowanie maszyn czyszczących:

  • Obiekty handlowe – galerie, dyskonty, sklepy
  • W przemyśle i spedycji – magazyny, hale produkcyjne
  • Obiekty użyteczności publicznej – urzędy, kina, teatry, szkoły, uczelnie, biblioteki
  • Parkingi podziemne
  • Biura
  • Obiekty noclegowe – hotele, hostele, apartamentowce
  • Obiekty sportowe – hale sportowe, kryte boiska, sale gimnastyczne

Kiedy kupić maszynę czyszczącą

Zakup maszyny czyszczącej to inwestycja, ponieważ w wielu przypadkach urządzenia sprzątające te przyczyniają się do redukcji kosztów. Przykładem redukcji kosztów jest zmniejszenie czasu, jaki jest potrzebny do sprzątania powierzchni. Niektóre nowoczesne maszyny dozują dokładnie wodę i detergenty, co minimalizuje ich zużycie.

Nim zakupicie maszynę czyszczącą należy przemyśleć kilka aspektów:

  • Minimalna powierzchnia podłogi jaka ma być sprzątana to co najmniej 50m2.
  • Rodzaj zabrudzeń jakie ma usuwać maszyna – funkcjonalności maszyn są przeróżne, im więcej funkcji tym cena zakupu maszyny czyszczącej jest wyższa.
  • Jaki rodzaj zasalania wybrać? Czy urządzenie bateryjne czy akumulatorowe? Urządzenia bateryjne są doskonałym rozwiązaniem ale ze względu na zastosowane akumulatory są one ciężkie. To utrudnia ich transport w budynkach pozbawionych windy. Jeżeli urządzenie do sprzątania podłóg ma pracować na jednym poziomie a dostępność gniazdek jest ograniczona to warto zakupić bateryjną maszynę czyszczącą.

Jak trafnie wybrać najlepszą maszynę sprzątającą?

Porównywanie parametrów, rodzajów maszyn czyszczących jest czasochłonne i nie zawsze przyniesie oczekiwany skutek. Pomożemy Ci w wyborze najlepszej maszyny czyszczącej. Określ swoje potrzeby a my dobierzemy maszynę i zaprezentujemy ją w Twojej firmie lub instytucji! Na żywo poznasz możliwości maszyny i przekonasz się o tym czy maszyna czyszcząca to dobry wybór!

Maszyny czyszczące Numatic

Numatic to angielska firma, specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju maszyn czyszczących. Maszyny czyszczące Numatic są przeznaczone głównie do szorowania i mycia podłóg o dużej powierzchni. Zaawansowane technologie, zastosowane w maszynach czyszczących Numatic sprawiają, że sprzątanie dużych, twardych powierzchni jest proste i efektywne. Maszyny czyszczące Numatic charakteryzuje duża wydajność, oszczędność detergentów i wysoka dokładność sprzątania.

Szorowanie powierzchni i jednoczesne ich mycie za pomocą maszyn Numatic przebiega jednocześnie, co wpływa znacznie na skrócenie czasu sprzątania powierzchni płaskich. Szybki proces sprzątania podłóg z jednoczesnym szorowaniem i myciem oraz zbieraniem mokrych pozostałości po tym procesie, pozwala nie tylko utrzymać czyste powierzchnie ale również minimalizuje czas i koszty związane z tym procesem.

Maszyna czyszcząca Numatic – idealne rozwiązanie dla Twojej firmy

Profesjonalne, samojezdne maszyny czyszczące Numatic sprawdzają się w firmach, zakładach produkcyjnych, placówkach handlowych i magazynach. Maszyny czyszczące samojezdne dokładnie oczyszczają powierzchnię na mokro jednocześnie szorując ją i zbierając wodę z detergentem. Ten sposób czyszczenia podłogi, wraz ze specjalnym środkiem czyszczącym zdecydowanie ułatwia pracę personelowi odpowiedzialnemu za czystość.

Rodzaje maszyn czyszczących

Maszyny czyszczące podłogi występują w wielu rodzajach i wielkościach. Profesjonalne maszyny czyszczące posiadają różnego rodzaju zasilanie – bateryjne i sieciowe (kablowe). Nie można zapomnieć tu o rodzaju napędu maszyn. Kolejnym podziałem profesjonalnych maszyn do podłóg jest ich funkcjonalność – szorowanie, mycie, zamiatanie, osuszanie.

Podział maszyn ze względu na rodzaj systemu napędowego

To podstawowy podział maszyn czyszczących. Rodzaj napędu zależy głównie od wielkości sprzątanego pomieszczenia, możliwości operowania, zawracania urządzenia. Rodzaj napędu, wielkość maszyny wpływa także na komfort pracy.

Maszyny czyszczące samojezdne

Maszyny czyszczące samojezdne to urządzenia do sprzątania powierzchni w obiektach o dużej powierzchni powyżej 1000 m2. Samojezdne maszyny czyszczące są wykorzystywane w halach produkcyjnych, dworcach, na lotniskach i w innych obiektach. W tym rodzaju maszyn do sprzątania podłóg operator jest kierowcą, siedzi w maszynie i nią steruje.

Maszyny sprzątające z trakcją

W tym przypadku urządzenia czyszczące mają zamocowany silnik, który wspomaga poruszanie maszyną, co znacząco odciąża operatora. Dzięki specjalnemu systemowi trakcji osoba obsługująca maszynę sprzątającą może bez problemu wykonywać zwroty, przesuwanie po podłodze przez wiele godzin. Maszyny sprzątające z trakcją doskonale nadają się do mniejszych i średnich powierzchni gdzie zastosowanie maszyn samojezdnych jest nie opłacalne lub pozbawione sensu. Trakcja jest niezwykle przydatna tam gdzie powierzchnia sprzątana znajduje się pod kątem – zjazdy z ramp i itp. Dzięki niej operator nie musi siłować się z ciężką maszyną.

Maszyny czyszczące bez napędu

Maszyny czyszczące bez napędu znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie maszyny samojezdne lub maszyny sprzątające z trakcją nie są użyteczne lub są za duże by je stosować. Maszyny czyszczące bez napędu doskonale nadadzą się do sprzątania podłóg i czyszczenia posadzek tam o niewielkiej powierzchni zwłaszcza w korytarzach, windach i innych miejscach tam gdzie większe maszyny sobie nie poradzą. Tego typu urządzenia są stosowane w biurach, małych i średnich sklepach, magazynach, warsztatach, liniach produkcyjnych obiektach edukacyjnych, w instytucjach.

Maszyny czyszczące bateryjne

To autonomiczne urządzenia do sprzątania podłóg, które doskonale radzą sobie w pomieszczeniach o większej powierzchni.  Bateryjne, akumulatorowe maszyny czyszczące sprawdzą się tam gdzie zastosowanie kabla jest utrudnione lub kabel może być przeszkodą a nawet zagrożeniem. Maszyny czyszczące bateryjne stosuje się w pomieszczeniach o ograniczonej liczbie gniazdek, oraz tam gdzie odbywa się znaczny ruch pieszy. Maszyny sprzątające wyposażone w akumulator są wykorzystywane w biurach i obiektach handlowych podczas normalnych godzin funkcjonowania tych obiektów przez ludzi.

Maszyny czyszczące kablowe

To urządzenia, które są zdecydowanie lżejsze od bateryjnych maszyn czyszczących, ponieważ nie posiadają akumulatorów. Maszyny czyszczące kablowe doskonale nadają się do sprzątania podłóg w pomieszczeniach bez większych barier jak ściany działowe, meble. Doskonale nadają się do sprzątania większych powierzchni jak np. aule, sale gimnastyczne.

Funkcje maszyn czyszczących

Maszyny czyszczące do podłóg dzieli się na kilka rodzajów w zależności od ich funkcji

Zamiatarki

Zamiatarki to maszyny do zamiatania podłóg za pomocą miękkich szczotek, które zbierają kurz, piasek i pozostałe cząstki ze sprzątanych powierzchni.

Maszyny do mycia podłóg

Maszyny do mycia podłóg sprzątają je za pomocą różnego rodzaju mopów usuwając piach, kurz, ale także plamy i zabrudzenia, których usunięcie nie jest możliwe zamiatając je na sucho.

Szorowarki do podłóg

To maszyny, które za pomocą specjalnych, obrotowych szczotek i padów usuwają zabrudzenia z posadzek. Szorowarki maja możliwość zamiany szczotki na pad, który w zależności od rodzaju pozwoli osiągnąć zamierzony efekt. Istnieją także szorowarki, za pomocą, których można także polerować posadzki.

Automaty czyszczące

Automaty – czyli maszyny czyszczące do podłóg w obiektach o małych powierzchniach.  Mogą występować w różnych wariantach – jako maszyny zamiatające, myjące, szorująco – zbierające, czyszczące. Automaty czyszczące mogą być zasilane bateryjnie lub sieciowo.

Która maszyna czyszcząca będzie odpowiednia w Twojej firmie?

Wybór właściwej maszyny czyszczącej nie jest prosty. Szereg różnego rodzaju zastosowań, parametrów, funkcji, możliwości w jakie są zaopatrzone maszyny czyszczące Numatic sprawiają, że dobór właściwej maszyny może sprawić trudności. Znamy doskonale maszyny Numatic, od wielu lat zajmujemy się ich sprzedażą. Warto skorzystać z naszego doświadczenia i wiedzy. Nasi specjaliści pomogą Wam wybrać stosowną maszynę czyszczącą, dostosowaną do Waszych potrzeb, wystarczy skontaktować się z nami. Na Wasze życzenie możemy zorganizować prezentację maszyn Numatic w Waszej firmie. Sami przekonacie się, która maszyna czyszcząca Numatic jest najbardziej odpowiednia do podłogi w Waszej firmie.