Zadzwoń do nas: 505 17 23 23 lub 505 17 32 33 biuro@mbprojekt.eu

Budowa maszyn czyszczących Numatic

Jeśli chcemy zakupić szorowarkę numatic warto dowiedzieć się jak jest zbudowana, a także jak działa. Sprawdźmy to teraz!

Z czego składają się szorowarki numatic?

1. Wąż wody czystej i zbiornik wody brudnej

Budowa szorowarki numatic

Tym wężem możemy napuścić wodę czystą do maszyny czyszczącej. W przypadku gdy po pracy nie wykorzystamy całej wody znajdującej sie w zbiorniku tym wężem wypuszczamy ja na zewnątrz. Gdy maszyna jest często eksploatowana nie ma potrzeby usuwania czystej wody po czyszczeniu natomiast gdy szorowarką nie będziemy pracowali kilka dni należy zbiornik opróżnić. Zapobiegnie to krystalizacji znajdującej się wraz z wodą chemii. Zapobiega to również powstawaniu osadów mogących w przyszłości zapychać filtry szorowarki

Sprawdź oferty szorowarek Numatic (kliknij)

Znajdującej sie w zbiorniku brudnej wody nie należy zostawiac w maszynie na dłużej. Najlepiej po pracy opróżnic zbiornik i dodatkowo przepłukac go czystą wodą. Zbiornik w szorowarkach numatic np.  Numatic TT 1840G, Numatic TT 4055G, Numatic TT 4045G oraz innych nie jest przytwierdzony do maszyny. Po wypuszczeniu wody można wziąć sam zbiornik i przepłukać pod bieżącą wodą (szorowarki numatic mają możliwość bez narzędziowego demontażu zbiornika).

2. Zbiornik wody czystej wraz z detergentem.

3. Listwa ssąca.

Listwa podłączona do układu ssącego zbiera brudna wodę po procesie szorowania. Listwa ssąca maszyny czyszczącej numatic zaopatrzona jest w dwie gumy zewnętrzną oraz wewnetrzną. Efektywność odsysania brudnej wody zależy od stopnia zuzycia gum. Gdy na krawedzi gumy listwy ssącej nie ma już ostrych krawedzi a zaokrąglone, szorowarka może pozostawiać na podłodze resztki wody.

4. Stelarz maszyny czyszczącej Numatic.

W szorowarkach Numatic stelaż ten jest wykonany ze stali nierdzewnej. Maszyna pracuje w środowisku mokrym aby zapobiec korozji wszystkie szorowarki numatic oparte sa na ramie ze stali nierdzewnej (wyjątek szorowarka ETB 4045 gdzie konstrukcja jest malowana proszkowo).

5. Rączka z regulowana wysokością dopasowująca się do wzrostu operatora.

6. układ ssący

Zaopatrzony jest w filtr oraz zabezpieczenie turbiny szorowarki przed zalaniem (uszkodzeniem).

7. Wlew wody czystej.

8. Silnik szczotki.

Szorowarka Numatic zaopatrzona jest w bardzo cichy i wytrzymały silnik który, zniesie największe obciążenia

9. Osłona przeciwbryzgowa oraz kółka ułatwiające pracę szorowarki przy ścianie.

10. Szczotka czyszcząca

W przypadku szorowarki bez napędu szczotka umieszczona jest pod niewielkim kątem tak aby praca szorowarką odbywała się bez wysiłku. Dzięki temu rozwiązaniu maszyna prawie sama przemieszcza się do przodu ułatwiając również manewrowanie.

Prześlij komentarz