Zadzwoń do nas: 505 17 23 23 lub 505 17 32 33 biuro@mbprojekt.eu

Numatic – wszystko o marce

Numatic to światowej klasy producent maszyn sprzątających, firma pochodząca z Wielkiej Brytanii. Od lat dostarcza klientom gotowe rozwiązania w zakresie sprzątania przestrzeni domowych i komercyjnych. Poznaj historię marki, jej ofertę, topowe produkty oraz asortyment.

Historia firmy Numatic – ponad 50-letnie doświadczenie na rynku

Firma Numatic International powstała w 1969 roku w południowo-zachodniej Anglii. Wtedy też swoją premierę miał pierwszy projekt odkurzacza do czyszczenia kotłów olejowych, węglowych oraz gazowych. W latach 70 XX wieku firma przeniosła się do pierwszej fabryki w Beaminster, gdzie funkcjonowała przez kolejne 20 lat. Później ta fabryka zyskała miano „dom Henry’ego”.

Historia firmy Numatic nierozerwalnie łączy się z charakterystycznym uśmiechniętym odkurzaczem. Powstał on później, bo dopiero w roku 1979. Nazwę HENRY zyskał dopiero dwa lata po powstaniu. Za nietypowy kształt odkurzacza odpowiedzialny jest Chris Duncan, czyli założyciel Numatic International.

Popularne produkty Numatic

Wśród najpopularniejszych produktów marki Numatic warto wspomnieć choćby o odkurzaczach, w tym o charakterystycznych modelach Henry i George, wyróżniających się między innymi namalowanymi uśmiechami na froncie. Przede wszystkim odkurzacze Numatic słyną jednak z najwyższej jakości, wydajności i mocnych silników.

Popularne w ofercie Numatic są także szorowarki, które stanowią rozpoznawalną kategorię u tego angielskiego producenta. W asortymencie firmy można znaleźć zarówno mniejsze modele, jak i duże sprzęty radzące sobie w trudnych warunkach pracy. Warto sprawdzić też ofertę automatów sprzątających. Numatic ma do zaoferowania zarówno urządzenia dostosowane do mniejszych, jak i większych przestrzeni.

Oferta Numatic – poznaj ją bliżej

Firma Numatic jest światowym liderem pod względem produkcji maszyn i urządzeń mających na celu utrzymanie czystości. Specjalizuje się z nich od 1969 roku, a wieloletnie doświadczenie i zadowolenie klientów korzystających z rozwiązań Numatic stanowi najlepszą rekomendację dla tej marki.

W ofercie Numatic znaleźć można wspomniane odkurzacze, maszyny czyszczące czy szorowarki. Urządzenia znajdują zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach, szkołach, szpitalach, restauracjach i rozbudowanych obiektach handlowych. Profesjonalne sprzęty wyróżniają się innowacyjnym podejściem do sprzątania, jakością, niezawodnością, ale i ceną. Nic więc dziwnego, że sprzęty tego producenta są chętnie wybierane nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i innych miejscach na świecie, w tym również w Polsce.

Odkurzacze Numatic – niezawodność od lat

Odkurzacze Numatic to niezawodność, energooszczędność oraz troska o ekologię. Odkurzacze angielskiej marki optymalnie wykorzystują energię elektryczną. Najpopularniejszy model o nazwie Henry, o którym więcej dowiesz się poniżej, ma siłę ssącą około 23 kPa, a przy tym zużywa tylko 620W. Odkurzacze nawet do wykorzystania w gospodarstwie domowym są tworzone z przemysłową turbiną, dzięki czemu przetrwają wiele lat pracy w nienaruszonym stanie.

Poza tradycyjnymi odkurzaczami w ofercie firmy znajdziesz także odkurzacze piorące, odkurzacze do sierści, dla alergików czy do wykorzystania w samochodzie. Szeroka oferta odkurzaczy oraz grono zadowolonych klientów pozwala bez obaw wybrać model dla siebie.

Numatic Henry – hit marki

Numatic Henry to odkurzacz, który początkowo miał być wykorzystywany głównie w szkołach oraz szpitalach. Uśmiechnięta buzia odkurzacza tworzona była z myślą o osobach sprzątających, którym sympatyczne urządzenie miało umilić czas pracy.

Odkurzacz Henry niewiele zmienił się pod względem wizualnym, za to wzbogaciło się jego wnętrze. Przez ponad 40 lat jego istnienia wprowadzono wersje, które skupiają się na ekologii oraz takie, które różnią się pod względem wielkości pojemnika, czyli Henry HVR160 oraz HVR200. Wersja bezprzewodowa to Henry Cordless, a wariant odpowiedni dla właścicieli zwierząt to Henry Turbo HVX200. Jest też specjalny wariant dla alergików, czyli Henry Allergy.

Jak dotąd sprzedano ponad 10 milionów odkurzaczy Henry Numatic. Urządzenia wyróżniają się niewysoką ceną, łatwą obsługą oraz tym, że są odpowiednie do pracy przemysłowej. Przy dużej sile ssania są także wyjątkowo ciche oraz gotowe do ciągłej pracy. Kluczem do sukcesu w przypadku odkurzacza Henry okazała się oczywiście uśmiechnięta twarz odkurzacza, ale nie tylko. Klienci cenią sobie także jego niezawodność, uniwersalność i prostą obsługę. Henry został też ogłoszony niezawodnym odkurzaczem w Wielkiej Brytanii.

Numatic odkurzacz George – brat Henry’ego

Podczas gdy Henry odniósł sukces w kategorii odkurzaczy, George to idealny odkurzacz piorący. To prawdziwa maszyna do prania tapicerek, dywanów, a także odkurzania na sucho. Podobnie jak Henry także i George wyróżnia się charakterystycznym uśmiechem wymalowanym na froncie urządzenia. Jest się z czego cieszyć, bo ten sprzęt naprawdę radzi sobie znakomicie z praniem tekstyliów.

George został stworzony z komponentów przemysłowych, co wpływa na jego trwałość. Wyróżnia się turbiną o mocy aż 1060W oraz wysokiej sile ssącej, która nie zależy od tego, jak zapełniony worek. A nie jest tak łatwo go wypełnić, bo ma pojemność aż 15 litrów. Odkurzacz piorący George jest doskonały do sprzątania dużych powierzchni firmowych oraz domowych. Dzięki George’owi można przywrócić blask tapicerce czy dywanom. Tym, co wyróżnia ten sprzęt, jest również wyposażenie go w dwa węże. Jeden pracuje na sucho, drugi na mokro, co znacznie ułatwia pracę z urządzeniem.

Maszyny czyszczące Numatic – zaawansowana technologia i duża wydajność

Maszyny czyszczące Numatic są przeznaczone do mycia oraz szorowania podłóg o dużej powierzchni. Tym, czym wyróżniają się sprzęty Numatic, jest zaawansowana technologia oraz dostosowanie urządzeń do różnego rodzaju powierzchni. Poza tym, kupując maszynę czyszczącą marki Numatic, można liczyć na jej dużą wydajność, dokładność sprzątania oraz oszczędność środków czyszczących.

Ze względu na funkcje maszyn czyszczących można wyróżnić zamiatarki, czyli urządzenia przeznaczone do zamiatania podłóg przy użyciu miękkich szczotek czy maszyny do mycia podłóg, które za pomocą mopów usuwają kurz, piach oraz plamy i zabrudzenia. Automaty czyszczące przeznaczone są do mniejszych obiektów i mogą występować jako urządzenia myjące, zamiatające, czyszczące oraz szorująco-zbierające.

Popularnym rodzajem rozróżniania maszyn czyszczących jest także ich sposób zasilania. Maszyny mogą być zasilane bateryjnie (akumulatorowo) i wtedy są cięższe, ale bardziej niezależne od źródła sieci. Maszyny kablowe to sprzęty, które muszą mieć zapewnione źródło prądu.

Szorowarki Numatic – najwyższa jakość i szeroki wybór

Szorowarki Numatic to urządzenia o szerokim zastosowaniu chętnie wykorzystywane w firmach budowlanych czy sprzątających. Szorowarki są przydatne do mycia posadzek i gruntownego czyszczenia powierzchni podłogowych. Za pomocą szorowarek można wyszorować posadzkę twardą, wykładzinową, a także wypolerować powierzchnię.

Szorowarki marki Numatic to, podobnie jak wszystkie urządzenia tego producenta, najwyższa jakość i wydajność. Angielski wytwórca szorowarek akumulatorowych lub bateryjnych ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu maszyn czyszczących. Dzięki temu cieszy się dużym zaufaniem konsumentów oraz jest światowym liderem w tej dziedzinie. W ofercie Numatic można znaleźć szorowarki jednotarczowe, czyli urządzenia mechanizmem przypominające klasyczny mop, idealne do zastosowania na mniejszych powierzchniach. Są również większe sprzęty, które będą odpowiednie na dużych przestrzeniach.

Prześlij komentarz