Zadzwoń do nas: 505 17 23 23 lub 505 17 32 33 biuro@mbprojekt.eu

Kupiliśmy maszynę i co dalej ….?

No właśnie, a może pomyślmy przed zakupem jaką tak naprawdę maszynę potrzebujemy, jakim budżetem dysponujemy i jakiej tak naprawdę potrzebujemy maszyny… czy może szorująco-zbierającej lub może wystarczy nam maszyna jednotarczowa bez odsysania wody brudnej (np. numatic NR1500S)? Dobierając maszynę o właściwościach szorująco-zbierającach mamy do wyboru maszynę o zasilaniu elektrycznym ( tak zwana kablową no. model TT4055)) albo maszynę o zasilaniu bateryjnym (wersje baterii: kwasowe, żelowe i nowość-spiralne np urządzenie TTB4552). Maszynę o zasilaniu elektrycznym kupimy tam gdzie będziemy nią pracować w warunkach małego ruchu pieszego i nikt nie będzie się nam “plątał” w czasie naszej pracy

Maszynę bateryjną dobieramy w zależności od ilości metrów kwadratowych jakie mamy do umycia w ciągu dnia pracy, a maszyna powinna mieć odpowiednio wydajne akumulatory (czas pracy) pozwalające na umycie danej powierzchni.
Nie mniejsze znaczenie ma szerokość robocza szczotki (szczotek) i pojemność zbiorników wody czystej i brudnej. Te dwa ostatnie parametry mają też wpływ na szybkość umycia danej powierzchni, bo im większa szerokość robocza tym większą, szerszą ścieżkę umyjemy za jednym przejazdem, a czym większe zbiorniki tym rzadziej zmieniamy wodę co też wpływa na szybkość pracy.
Nie bez znaczenia są równiez gabaryty maszyny, powinna być dobrana do wielkości i rodzaju obiektu, mogą się zdarzyć wąskie przejazdy, alejki itp. ograniczające mobilność maszyny.
Jak już dopasowaliśmy maszynę do naszych potrzeb i wiemy jakie parametry powinna ona mieć to pozostaje jeszcze jeden problem. Jakiego producenta maszyn, szorowarek wybrać. I tu moimi zdaniem wśród producentów nie ma “mercedesów”. Uważam, że wszystkie maszyny są dobre i każdy z producentów ma charakterystyczne cechy odróżniające jego produkt od konkurencji, które czynią dane urządzenie bardziej lub mniej odpowiednie dla użytkownika.

Możemy popytać wśród znajomych o opinie, preferencje, ale nie zawsze będzie to tak naprawdę miarodajną informacją. Nie ma na rynku producenta, który miał by same opinie pozytywne. Najważniejszym kryterium wyboru (oprócz ceny, takie realia są naszego rynku)jest serwis razy 3.

  • Serwis przed sprzedażowy: to znaczy, producent przyjeżdża do klienta na obiekt z prezentacją maszyny na obiekt na którym ta maszyna będzie pracować. W czasie takiej prezentacji jesteśmy w stanie dopasować urządzenie do wymogów obiektu i użytkownika docelowego.
  • Serwis sprzedażowy: po zakupie maszyny na obiekt przyjeżdża przedstawiciel producenta i przeprowadza szkolenie dla operatorów maszyn, zakończone wystawieniem odpowiedniego dokumentu potwierdzającego ten fakt pisemnie. Jednocześnie na miejscu możemy dopracować technologię sprzątania obiektu (płyny i elementy czyszczące)
  • Serwis posprzedażowy: zapewnienie sprawnego mobilnego serwisu z zapleczem części serwisowych i zamiennych do urządzeń. I tu trafimy w rzecz chyba najistotniejszą.

Oczywiście możemy mieć zaplecze części serwisowych ale ważną sprawą jest przeszkolony pracownik serwisu.
Człowiek który nada temu zawodowi sens bytu, a więc przyjedzie na miejsce awarii, przygotowany, ze wstępną diagnozą usterki, częściami potrzebnymi do naprawy a w razie braku takowych z głową pełną pomysłów jak zadziałać niekonwencjonalnie ażeby maszyna ruszyła i mogła jakoś służyć do czasu otrzymania potrzebnych części. A więc serwisant to fachowiec z głową na karku i pomysłowy gość:)

Najczęściej producenci maszyn posiadają własne mobilne serwisy, które dojeżdżają na miejsce awarii i naprawiają maszyny na miejscu pracy maszyny. W skrajnych przypadkach maszyny są zabierane od klienta i naprawiane w serwisach firmowych producenta. W większości przypadków praca takiego serwisu polega na naprawie maszyn w ramach gwarancji producenta. Chodzi tu o prestiż i wysoką jakość usługi i zacieśnienie współpracy z klientem.
Okresy gwarancyjne na maszyny są różne w zależności od producenta, ale są one minimalnie na 1 rok albo więcej, albo rok z możliwością wydłużenia o dany okres za dodatkową dopłatą do wartości maszyny. Pamiętajmy, że w przypadku maszyn bateryjnych baterie mają 1 roczną gwarancję, a gwarancja na maszynę nie obejmuje gwarancji na baterie.

Prześlij komentarz