Zamiatarki spalinowe

Zamiatarki spalinowe

Czym są zamiatarki spalinowe?

Do sprzątania małych powierzchni wystarczają zwykłe odkurzacze domowe, albo większe biurowe czy przemysłowe. Jednak większe tereny wymagają odpowiedniego sprzętu i tutaj świetnie sprawdzają się zamiatarki spalinowe. Są to maszyny służące do sprzątania przestrzeni na zewnątrz budynków przemysłowych, handlowych, usługowych lub rekreacyjnych. Pole do popisu maszyny czyszcząco-sprzątające mają również na parkingach, skwerach, czy podwórkach w dużych posiadłościach. Na rynku dostępne są zamiatarki ręczne, ale na dużych przestrzeniach są one po prostu mało wydaje i praca z nimi jest uciążliwa. Zamiatarki spalinowe swoją przewagę manifestują lekkością w prowadzeniu i ogólnym użytkowaniu.

Maszyny do czyszczenia powierzchni płaskich.

Zakres zadań jaki wykonują maszyny sprzątające jest dość bogaty.

Zamiatarki usuwają drobne nieczystości, niewielkie śmieci, liście, czy pozostałości śniegu po odśnieżaniu. Nie jest im straszny brud, kurz czy wszelkiego rodzaju małe zanieczyszczenia produkcyjne. Zamiatarka spalinowa da sobie radę na każdej płaskiej powierzchni jak również lekko nierównym terenie. Na rynku dostępne są urządzenia sprzątające, które są obsługiwane w różny sposób. Można je po prostu prowadzić przed sobą lub wygodniejsza opcja z dostępnym siedziskiem dla pracownika. Zamiatarki spalinowe są napędzane różnymi paliwami, które są odpowiednie dla silników spalinowych. Może to być benzyna, ropa, a także gaz. 

Jaka jest optymalna powierzchnia dla spalinowych maszyn sprzątających?

Zamiatarka spalinowa spełni swoje funkcje sprzątające, gdy będzie wykorzystywana do pracy w porządkowaniu terenu na obszarze o powierzchni wielkości około 1200 do 10000 metrów. W zależności od rozmiaru terenu do sprzątania należy dobrać moc silnika. Ważną rzeczą jest również wielkość pojemników na odpady wpływający na częstotliwość wysypywania i przerywania pracy. Im mniejszy pojemnik tym wydajność spada. Jeżeli teren do sprzątania jest rozległy bardzo warto wybrać model o większej mocy. Pozwala on oszczędzić czas i energię operatora. Zamiatarki spalinowe dostępne są zarówno w wersjach prowadzonych ręcznie, jak i w większych, z miejscem siedzącym dla pracownika.

Częste korzystanie z urządzeń czyszczących wymaga dobrej jakości sprzętu i serwisu konserwacyjno-naprawczego. Warto zasięgnąć opinii przed zakupem takiego sprzętu i wybrać sprawdzone modele, jak np. zamiatarki spalinowe firmy Numatic. Cechują się one bezawaryjnością, dużą mocą i wygodą użytkowania. Zapewniają bezproblemową eksploatację przez wiele lat. Sprawdzone przez całą rzeszę klientów nie pozostawiają wątpliwości co do jakości wykonania. Sztandarowe modele posiadają silniki Honda, a także ręczny otrząsacz i unoszoną szczotkę. Własna trakcja pozwala na bezpieczne poruszanie się po nierównym terenie. Każda zamiatarka spalinowa w swoim wyposażeniu ma szczotkę główną i boczną, a każdy model można poszerzyć o dodatkowe akcesoria ułatwiające pracę w specyficznych warunkach.

Gdzie się udać, aby kupić dobre zamiatarki?

Zakup jakiekolwiek sprzętu wymaga wcześniejszego rozeznania się na rynku, przeanalizowania specyfikacji, parametrów i cen. Podobnie jest jeżeli wybieramy zamiatarki spalinowe. Powinny one służyć przez wiele lat w bezawaryjny sposób, do tego praca na nich musi być wygodna, efektywna i łatwa. Obsługa nie może być skomplikowana. W związku z tym zakupić należy jedynie zamiatarki od producenta sprawdzonego. W dzisiejszej dobie internetu opinie łatwo sprawdzić na stronach rankingowych oraz u samego producenta czy dostawców. To cenna wiedza, ale warto również sugerować się własnymi odczuciami. Cena zamiatarek jest zróżnicowana w zależności od modelu, dodatkowych funkcji, poziomu mocy silnika, wielkości i ilości akcesoriów. Konserwacja takiego sprzętu jest niezbędna dlatego warto aby w cenie był ujęty serwis gwarancyjny i konserwacyjny. Na co dzień zamiatarkę należy czyścić samodzielnie, dlatego warto wybrać model prosty, który łatwo się pielęgnuje. Skomplikowane systemy mogą przyczynić się do błędnego złożenia i w efekcie uszkodzenia zamiatarki spalinowej. Można jeszcze wziąć pod uwagę cenę paliwa jakie jest wymagane w danej maszynie. Będzie to koszt, który trzeba ponosić sukcesywnie do wykonywanej pracy.

Czytaj więcej