Maszyny do sprzątania

Zamiatarki to profesjonalne maszyny sprzątające przeznaczone do zamiatania różnego rodzaju powierzchni – podłóg, betonu, kostki brukowej i wielu innych typów podłoży. Doskonale radzą sobie z usuwaniem drobnych zanieczyszczeń – w szczególności brudu i śmieci. Jak wybrać tę najlepszą, odpowiadającą na indywidualne preferencje?

Rodzaje maszyn sprzątających

Na początku, należy sobie odpowiedzieć, na jaką skalę będą Państwo używać maszyny. Czy sprzęt ma służyć do sprzątania biur, magazynów, a może ulic? Wbrew obiegowej opinii, zamiatarki komunalne – duże maszyny sprzątające, które możemy spotkać na ulicach i chodnikach większych miast – to nie jedyne istniejące modele tego typu sprzętu. Istnieją również niewielkie zamiatarki przeznaczone do użytku na parkingach, podwórkach, skwerach i innych przestrzeniach. Można więc dobrać konkretny typ, zaspokający aktualne potrzeby firmy lub osoby indywidualnej. Nasz sklep oferuje maszyny sprzątające trzech rodzajów:
  • niewielkie i łatwe w obsłudze zamiatarki prowadzone ręcznie,
  • szybkie i ciche zamiatarki elektryczne,
  • niezwykle wydajne i niezawodne zamiatarki spalinowe.
Większe modele doskonale sprawdzą się na dużych powierzchniach. Wybiera się je najczęściej do pracy w obiektach handlowych. Wówczas można zadbać o czystość zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Dobrym rozwiązaniem do galerii będzie wybranie możliwego najcichszego typu urządzenia, aby nie przeszkadzało ono kupującym klientom. Z kolei te mniejsze nadadzą się do biur oraz innych, niewielkich pomieszczeń. Dobre maszyny sprzątające oznaczają nie tylko kompleksowe odprowadzanie zanieczyszczeń. To też przede wszystkim wygoda i łatwość obsługi. Najlepsze jest w nich to, że nie są potrzebne żadne specjalnie uprawnienia, aby można było z nich korzystać. Mogą więc sobie na nie pozwolić zarówno duże firmy, jak i klienci indywidualni. Jeśli natomiast zastanawiają się Państwo nad inwestycją w profesjonalny sprzęt, warto wcześniej zapisać się na kurs i przekonać się jakie korzyści daje wysokiej klasy urządzenie do sprzątania.

Jak działają maszyny sprzątające?

Zamiatarki to maszyny, poruszające się z niewielką prędkością. Pozorna powolność ma jednak swoje uzasadnienie – dzięki niej urządzenia osiągają niezwykłą dokładność pracy i docierają do każdego zabrudzenia. Składają się zazwyczaj z systemu obrotowych szczotek. Rozróżniamy ich dwa typy: szczotki boczne nagarniające oraz główne walcowe. Pierwsza z nich, służy do zagarniania śmieci tak, żeby znalazły się one na drodze drugiej. Wówczas szczotka główna usuwa je z nawierzchni, dokładnie czyszcząc sprzątany obszar. Adekwatnie dobrane szczotki, pozwolą więc na zachowanie idealnego ładu.

Zamiatarki to maszyny sprzątające, które łączą w sobie funkcjonalności odkurzacza, filtra oraz kontenera na zanieczyszczenia. Ilość funkcji maszyny jest zależna od konkretnego modelu. Ich wyposażenie dopasowane jest do przeznaczenia każdej z nich. Dlatego mogą Państwo wybrać tę, która idealnie zaspokoi Państwa potrzeby. Mamy ogromne doświadczenie w pracy ze sprzętem sprzątającym, a nasi specjaliści doradzą najlepsze z możliwych rozwiązań.

Oprócz możliwości zakupu, proponujemy również profesjonalny serwis sprzedawanych urządzeń. Jeśli rozpoznana usterka nie będzie skomplikowana, naprawy dokonamy od ręki. Oferujemy także fachowe remonty, przeglądy oraz wymianę zużytych elementów. Przy intensywnym użytkowaniu, materiały eksploatacyjne ulegają wszak częstszemu zniszczeniu. Ich szeroki wybór, pasujących do każdego typu maszyny sprzątającej, można znaleźć w naszej firmie.
Czytaj więcej

Zamiatarki