Szorowarki

Szorowarki do podłóg

Szorowarki do podłóg, nazywane również szorowarkami prowadzonymi, to profesjonalne maszyny sprzątające, stosowane jako urządzenia do mycia podłóg oraz posadzek różnego typu. Urządzenia te idealnie sprawdzają się w miejscach wymagających zachowania wysokich standardów higieny. Dzięki szorowarce czyszczenie powierzchni zajmuje mało czasu oraz nie jest kłopotliwe.

Szorowarki do posadzek

Maszyna do mycia podłóg jest zaprojektowana w taki sposób, aby mogła być prowadzona przez operatora za pomocą umieszczonych z przodu rączek. Urządzenie jest niezwykle intuicyjne i łatwe w obsłudze. Czasochłonne szkolenie pracowników z zakresu obsługi maszyny jest więc niepotrzebne. Szorowarki do posadzek, w odróżnieniu od czyszczących urządzeń samojezdnych, lepiej się sprawdzą w małych, zatłoczonych pomieszczeniach. Nasze maszyny ułatwią również sprzątanie trudno dostępnych miejsc, takich jak zakamarki i zaułki.

Urządzenia czyszczące są intuicyjne i proste w obsłudze. W najnowszych modelach ilość elektroniki została obniżona do minimum, przez co ich używanie nie wymaga specjalistycznego przygotowania.

Wielofunkcyjna maszyna do mycia podłóg

W zależności od wielkości i rodzaju czyszczonej powierzchni, możemy wybrać różnego typu szorowarki do mycia podłóg. W naszym sklepie znajdą Państwo m. in. szorowarki do posadzek oraz szorowarki do prania dywanów i wykładzin. Szorowarka do podłóg osiąga prędkość do 400 obrotów na minutę, co sprawia, że każda z powierzchni w sklepie, biurze lub magazynie, może zostać posprzątana w najbardziej efektywny dla niej sposób. Duża liczba obrotów na minutę przekłada się na większą wydajność sprzątania, niż przy wyborze tradycyjnych metod, w przypadku których uzyskanie podobnego efektu wymagałoby zdecydowanie większego wysiłku.

Szorowarki do podłóg w wydajny sposób zbierają zanieczyszczenia z powierzchni, jednocześnie zasysając brudną wodę do wnętrza urządzenia, przez co nie wymagają dodatkowego nakładu pracy. Najnowocześniejsze modele jednocześnie czyszczą powierzchnię i ją osuszają. Znajdą więc wykorzystanie w miejscach, w których nieustannie panuje ruch – centra handlowe, szkoły, szpitale. To rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo osobom użytkującym sprzątane wnętrza.

Szorowarki do podłóg – dodatkowe korzyści

Nowoczesne, oferowane przez nas, szorowarki do podłóg dzięki zastosowanym technologiom mają szereg zalet. Urządzenia kablowe są lekkie i trwałe, świetnie sprawdzą się więc przy czyszczeniu nierównych powierzchni oraz gdy mają być użytkowane na kilku piętrach. Są też atrakcyjne cenowo – w ich przypadku nie trzeba inwestować w koszty baterii. Mały ciężar urządzenia ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, a niewielkie rozmiary minimalizują zajmowane miejsce.

Co ważne, szorowarki do posadzek nie tylko czyszczą powierzchnie, ale również je pielęgnują, przez co podłoża zachowują zadbany wygląd dużo dłużej. Szczotki czyszczące w żaden sposób nie niszczą sprzątanych powierzchni ani ich nie rysują.

Szorowarki mogą być również używane na powierzchniach lekko uszkodzonych, pofalowanych. Nie pogłębiają ich uszkodzeń.

Wybór odpowiedniej szorowarki do podłóg powinien być dopasowany do powierzchni, na której ma być użytkowana. Niektóre z maszyn mogą jednak zostać przeznaczone do czyszczenia wielu typów podłoża. Zawsze przed zakupem należy to sprawdzić, by zakupione urządzenie jak najlepiej pielęgnowało nasz obiekt.
Czytaj więcej


Wynajem i sprzedaż w mieście i okolicach

W naszym punkcie mogą Państwo wynająć lub kupić maszyny szorująco-zbierające oraz różnego typu szorowarki. Te profesjonalne urządzenia zapewnią czystość i świeżość w miejscach ich wykorzystywania. Możliwość wynajmu lub zakupu pozwala Państwu na wybór odpowiedniej dla siebie opcji, dopasowanej do możliwości finansowych oraz rzeczywistych potrzeb. Szorowarki to najwygodniejszy sposób zachowania czystości przy jednoczesnej oszczędności i wygodzie. Wynajem szorowarek do podłóg to szybkie i łatwe rozwiązanie, które ma wiele korzyści. Przede wszystkim właściciele firm i przedsiębiorstw unikają dodatkowych kosztów związanych z zakupem maszyn czyszczących oraz zatrudnieniem dodatkowego personelu do ich obsługi. Do obsługi szorowarki wystarczy jedna osoba. Szorowarka do podłóg to sprzęt stosunkowo prosty w obsłudze, a zasady jej działania są szybko przyswajalne przez operatora. Osoby korzystające z usług wynajmu lub zakupu nie muszą się martwić awariami maszyn oraz regularnym zakupem materiałów, które zużywają się w szybkim tempie. Detergenty czyszczące i piorące, szczotki lub miotły znikną z listy pilnych zakupów. Szorowarka do czyszczenia to rozwiązanie kompleksowe i łączące w sobie nawet kilka funkcji. Poza szorowaniem, szorowarki mogą spełniać także takie zadania jak: froterowanie, szlifowanie i nabłyszczanie podłóg.

Do wynajęcia:

- urządzenie jednotarczowe (rządzenie, które czyści powierzchnie, natomiast nie zbiera brudnej wody) - prosta w obsłudze, łatwo się prowadzi. - automaty szorujaco-suszące kablowe (urządzenie czyści posadzkę oraz zbiera brudną wodę w jednym cyklu) – osiąga wydajność od 1000 do 1800 m2/h. Wykorzystywane do czyszczenia wszystkich rodzajów posadzek twardych. Wyróżniają się funkcjonalnością i wysoką wydajnością. Te szorowarki doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach.

Działanie szorowarek

Czyszczenie za pomocą szorowarki do podłóg odbywa się przez obrotowy ruch okrągłej szczotki szorującej. Najbardziej popularne są szorowarki prowadzone ręcznie. Maszyną steruje się w prosty sposób – za pomocą umieszczonych z przodu rączek. Urządzenie dobrze sprawdzi się w małych i dużych pomieszczeniach, dlatego szorowarka to dobry wybór zarówno dla gospodarstwa domowego, jak i firmy. Świetnie poradzi sobie z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc i zakamarków, które dotąd nie były doczyszczone chociażby ze względu na utrudnioną dostępność. Zaletą poręcznych rozmiarów urządzenia jest także to, że przechowywanie nie wymaga dużo miejsca. Z kolei szorowarki samojezdne, o większych rozmiarach, przeznaczone są głównie do czyszczenia większych powierzchni, jak hale sportowe, magazyny, markety, zakłady produkcyjne. Posiadają one miejsce siedzące dla obsługującego szorowarkę operatora, są więc wygodne w użyciu i funkcjonalne oraz stabilne. Na tego rodzaju urządzenie szorujące składa się korpus (tzw. głowica) oraz gryf sterujący. W korpusie szorowarka skrywa silnik, który odpowiada za napędzanie szczotki szorującej. Szorowarki osiągają prędkość ok. 120-150 obrotów na minutę. Prędkość obrotów powinna być uzależniona od stopnia zabrudzenia podłogi. Dzięki tym osiągom oczyszczają efektywnie powierzchnię oraz zbierają wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni bardzo dokładnie. Maszyny zmywają kurz i brud wodą z detergentem. Woda zasysana jest do wnętrza urządzenia i odprowadzana do oddzielnego zbiornika. Podczas usuwania brudu maszyny jednocześnie pielęgnują podłoże, przedłużając jego żywotność i estetyczny wygląd. Urządzenia myjące mogą wykonywać jednocześnie dwie czynności. W zależności od wyposażenia, mogą być wykorzystywane do różnych celów: zmywania podłóg, czyszczenia dywanów i wykładzin oraz odświeżania ich przy pomocy technik pielęgnacyjnych. W trakcie czyszczenia można używać różnego typu detergentów, które pomogą starannie wyczyścić nawet najbardziej zabrudzone powierzchnie. Do tego typu urządzeń opracowano profesjonalne środki chemiczne, która podnoszą efektywność pracy. Dostępnych jest kilka, rożnych wariantów płynów czyszczących, które wykorzystuje się w szorowarkach w zależności od stopnia zabrudzenia danej powierzchni.

Korzyści z wyboru szorowarki Wrocław

Sprzątanie rozległego metrażu przy pomocy tradycyjnych urządzeń, jak odkurzacze czy mopy najczęściej jest nieefektywne, wymaga dużego nakładu pracy, wysiłku i czasu. Niektórych budynków o ogromnych powierzchniach nie sposób jest czyścić przy pomocy tradycyjnych metod. Idealnym rozwiązaniem, które pozwala tego wszystkiego uniknąć jest wybór odpowiedniej szorowarki. Szorowarki to przejaw nowoczesnej technologii, która znalazła zastosowanie także w procesie dbałości o czystość. Nieustannie wnoszone zanieczyszczenia, głównie w okresie jesienno–zimowym, bezwzględnie wymagają regularnego czyszczenia posadzki, nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. Wrocław jest miastem z mnóstwem firm i instytucji, którym takie profesjonalne urządzenie do sprzątania znacznie skróci czas pracy, podniesie poziom komfortu i zapewni odpowiedni poziom czystości. Wybór profesjonalnej maszyny czyszczącej pozwoli zaoszczędzić wiele wysiłku włożonego w mozolne, powolne czyszczenie powierzchni. Szorowarki są urządzeniami przystosowanymi do takich prac. Szorowarka do czyszczenia to także coraz bardziej niezbędny element wyposażenia firm sprzątających, które chcą oferować rzetelne usługi swoim klientom. Przy wyborze maszyny należy zwrócić uwagę na rodzaj podłoża, do którego będzie przeznaczana na wielkość i sposób zagospodarowania powierzchni, gdzie będzie ona użytkowana. Poza szorowarkami oferujemy zamiatarki – profesjonalne maszyny sprzątające przeznaczone do zamiatania różnego rodzaju powierzchni. Sprawdzą się w przypadku m.in. betonu i kostki brukowej. Zamiatarki poruszają się z niewielką prędkością, co pozwala na zwiększenie dokładności sprzątania. Zazwyczaj posiadają system szczotek zgarniających zbierane zanieczyszczenia do dmuchaw zasysających. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem: oferujemy maszyny do mycia podłóg, zamiatarki oraz szorowarki. Wrocław oraz okoliczne miasta zachęcamy do kontaktu. Z pewnością znajdą Państwo coś idealnie pasującego do potrzeb danego miejsca i metrażu. Dzięki naszym urządzeniom szybkie i dokładne sprzątanie powierzchni sklepowych, magazynowych, a także domów i biur przestanie być męczące i uciążliwe. Jest to także dobre rozwiązanie dla szkół, przedszkoli, hoteli oraz szpitali, gdzie nacisk na odpowiedni poziom czystości jest szczególny.