Szorowarki bateryjne

Szorowarki bateryjne

Poza szorowarkami do posadzek prowadzonymi ręcznie kablowymi, dostępne są także maszyny czyszczące do podłóg zasilane akumulatorowo - szorowarki samojezdne, które posiadają miejsce siedzące dla operatora. Urządzenie do czyszczenia - sterowanie nimi jest dużo wygodniejsze i wymaga mniej energii, ponadto te szorowarki - urządzenie do czyszczenia mają większy zasięg, dlatego też doskonale sprawdzają się na większych powierzchniach, na przykład dużych marketów, hal, magazynów itp.

Urządzenie do mycia podłóg
Samojezdne maszyny do mycia podłóg posiadają zwykle zbiorniki o dużej pojemności i regulowaną szerokość roboczą. W zależności od typu podłoża można zastosować do nich szczotki lub pady o różnym stopniu twardości.

Maszyny do czyszczenia podłóg
Szorowarki do podłóg samojezdne - maszyny do czyszczenia - zasilane są bateryjnie. Dostępne są różne konfiguracje baterii, od 100 Ah do 400 Ah, w zależności od preferowanego czasu pracy urządzenia. Baterie zawsze są dostarczane razem z urządzeniem, dodatkowo w komplecie znajdują się zwykle dwie szczotki, ssawka i prostownik do baterii. Istnieje także możliwość wyposażenia urządzenia w dodatkowy sprzęt, w zależności od specyfiki powierzchni na jakiej będzie pracował.