Budowa maszyn czyszczących

Jak jest zbudowana szorowarka? Jak działa?
tekst alternatywny


1. Wąż wody czystej szorowarki numatic.
Tym wężem możemy napuścić wodę czystą do maszyny czyszczącej. W przypadku gdy po pracy nie wykorzystamy całej wody znajdującej sie w zbiorniku tym wężem wypuszczamy ja na zewnątrz. Gdy maszyna jest często eksploatowana nie ma potrzeby usuwania czystej wody po czyszczeniu natomiast gdy szorowarką nie bedziemy pracowali kilka dni należy zbiornik opróżnić. Zapobiegnie to krystalizacji znajdujacej się wraz z wodą chemii. Zapobiega to również powstawaniu osadów mogacych w przyszłości zapychac filtry szorowarki


2. Zbiornik wody brudnej.
Znadujacej sie w zbiorniku brudnej wody nie należy zostawiac w maszynie na dłużej. Najlepiej po pracy opróżnic zbiornik i dodatkowo przepłukac go czystą wodą. Zbiornik w szorowarkach numatic np. numatic tt1840, numatic ttb1840, numatic tt4045, numatic ttb4045 oraz innych nie jest przytwierdzony do maszyny. Po wypuszczeniu wody można wziąć sam zbiornik i przepłukać pod bieżącą wodą (szorowarki numatic maja mozliwośc beznarzedziowego demontażu zbiornika).

3. Zbiornik wody czystej wraz z detergentem.

4. Listwa ssąca.
Listwa podłączona do układu ssącego zbiera brudna wodę po procesie szorowania. Listwa ssąca maszyny czyszczącej numatic zaopatrzona jest w dwie gumy zewnętrzną oraz wewnetrzną. Efektywność odsysania brudnej wody zależy od stopnia zuzycia gum. Gdy na krawedzi gumy listwy ssącej nie ma już ostrych krawedzi a zaokrąglone, szorowarka może pozostawiać na podłodze resztki wody.

5. Stelarz maszyny czyszczącej Numatic. W szorowarkach Numatic stelaż ten jest wykonany ze stali nierdzewnej. Maszyna pracuje w środowisku mokrym aby zapobiec korozji wszystkie szorowarki numatic oparte sa na ramie ze stali nierdzewnej (wyjątek szorowarka ETB 4045 gdzie konstrukcja jest malowana proszkowo).

6. Rączka z regulowana wysokością dopasowująca się do wzrostu operatora.

7. układ ssący zaopatrzony w filtr oraz zabezpieczenie turbiny szorowarki przed zalaniem (uszkodzeniem).

8. Wlew wody czystej.

9. Silnik szczotki.
Szorowarka Numatic zaopatrzona jest w bardzo cichy i wytrzymały silnik który, zniesie największe obciążenia

10. Osłona przeciwbryzgowa oraz kółka ułatwiające pracę szorowarki przy ścianie.

11. Szczotka czyszcząca
W przypadku szorowarki bez napędu szczotka umieszczona jest pod niewielkim kątem tak aby praca szorowarką odbywała sie bez wysiłku. Dzięki temu rozwiazaniu maszyna prawie sama przemieszcza się do przodu ułatwijąc również manewrowanie.