Zadzwoń do nas: 505 17 23 23 lub 505 17 32 33 biuro@mbprojekt.eu

Maszyny czyszczące – jak wybrać odpowiednią maszynę?

Jak wybrać odpowiednią maszynę czyszczącą? Wybranie odpowiedniej maszyny czyszczącej nie jest tak łatwe jakby się mogło wydawać. Różne rodzaje powierzchni sprawiają, że dobór powinien być przemyślany – sprawdźmy czym kierować się podczas zakupu szorowarki.  Jak wybrać odpowiednią maszynę czyszczącą? W tym wpisie dowiecie się wszystkiego na ten temat!

Sprzątanie dużej powierzchni – po co automatyzacja?

Wygląd pomieszczeń jest wizytówką firmy. Klienci, wchodząc do biura, hotelu czy magazynu, zwracają uwagę na poziom czystości. Konsumenci są wzrokowcami, więc pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Do tego dochodzą jeszcze aspekty prawne, nakazujące utrzymanie czystości w miejscu pracy. Najbardziej restrykcyjne są te, dotyczące pomieszczeń mających kontakt z żywnością. Nie spełnienie ich, blokuje możliwość prowadzenia działalności. Lokal nie zostanie odebrany wtedy przez pracownika Sanepidu, więc właściciel nie uzyska zgody na rozpoczęcie działalności.


Automatyzacja, jaką daje maszyna czyszcząca to nie tylko dokładność i sterylność czyszczonej powierzchni. Jest to również ułatwienie dla pracowników odpowiedzialnych za zachowanie porządku w firmie. Maszyna czyszcząca w dobie nowoczesnych technologii jest przystosowana do prawie każdej powierzchni, np.: gresu, płytek, paneli, posadzek betonowych, powierzchni sportowych i wielu innych. Dużą zaletą dla pracodawcy jest fakt, że maszyna czyszcząca to urządzenie, do którego obsługi nie trzeba specjalnych uprawnień. To oszczędność, bo nie jest potrzebne płatne szkolenie. Maszyny zastępują pracę wielu ludzi – jeden pracownik przy pomocy urządzenia jest w stanie posprzątać powierzchnię całej hali. Nie ma więc potrzeby zatrudniania ekipy sprzątającej. To kolejna oszczędność.

Jaka maszyna czyszcząca jest dobra do Twojej firmy?

Żeby dobrać odpowiednią maszynę, trzeba zastanowić się, na jaką skale będzie wykorzystywana. Ustalić to można, biorąc pod uwagę powierzchnię do czyszczenia oraz częstotliwość, z jaką musi być sprzątana.

Maszyny czyszczące dzielimy na:

  • prowadzone ręcznie (łatwe w obsłudze, przeznaczone do mniejszych powierzchni),
  • elektryczne zasilane sieciowo – kablowe lub na baterie (akumulatorowe) – szybkie i ciche,
  • spalinowe – bardzo wydajne i niezawodne (przeznaczone do większych powierzchni).

Maszyny są przystosowane do czyszczenia wewnątrz i na zewnątrz budynku. Dzielą się ze względu na zakres wykonywanych funkcji na:

  • szorowarki z funkcją zamiatania i mycia,
  • zamiatarki, czyli maszyny zbierające brud na sucho.

Wybierając model, trzeba ustalić jakiego rodzaju nawierzchnia będzie czyszczona. Producenci proponują urządzenia od małych (prowadzonych ręcznie) po duże np. maszyny do usług komunalnych, jak sprzątnie chodników.

Jak wybrać najlepszą maszynę sprzątającą?

Decydując się na zakup maszyny do czyszczenia, należy sprawdzić, kto jest jej producentem i jakie ma opinie. Spostrzeżenia i uwagi klientów można znaleźć w internecie. Dodatkowo czytając dokumentację techniczną urządzenia, należy doczytać, z jakich materiałów zostały wykonane części, szczególnie te, które ulegają zużyciu np. szczotki. Trwałość materiału to gwarancja dłuższej żywotności urządzenia. Istotny jest poziom hałasu generowany przez maszynę. Należy go dopasować do miejsca, gdzie będzie używana maszyna czyszcząca, np. w galerii handlowej sprawdzi się cicha, która nie przeszkadza klientom w zakupach. Warta polecenia jest firma Numatic. Maszyny firmy Numatic są solidne i oparte na wygodnej w użytkowaniu konstrukcji. Producent wykorzystuje tylko odporne na zużywanie komponenty. W jego ofercie znajdziemy trzy rodzaje szorowarek:

Firma Numatic kładzie nacisk na zagwarantowanie wysokiego poziomu czyszczenia. Wolno poruszające się maszyny Numatic docierają do zakamarków. Dokładnie myją i odkurzają. Zarówno maszyny samojezdne, jak i te wymagające prowadzenia przez operatora, oparte są na nowoczesnych technologiach. Maszyny sprzątające Numatic są wydajne i żywotne. Dodatkowo firma cieszy się uznaniem wśród klientów. Ma duże doświadczenie w produkowaniu maszyn czyszczących. Zakup tego urządzenia to duże ułatwienie dla Twojej firmy. 

Dalej zastanawiasz się jak wybrać odpowiednią maszynę czyszczącą? Nie ma problemu, skontaktuj się z nami i podpowiemy Ci jak wybrać odpowiednią maszynę czyszczącą? Bezpłatnie zorganizujemy prezentację w Twojej firmie. Skontaktuj się z nami a my dobierzemy właściwą maszynę sprzątającą, która spełni Twoje oczekiwania. 

Prześlij komentarz