Zadzwoń do nas: 505 17 23 23 lub 505 17 32 33 biuro@mbprojekt.eu
Maszyny czyszczące

Profesjonalne maszyny czyszczące do sprzątania i mycia podłóg

W naszej ofercie znajdziesz maszyny czyszczące do podłóg Numatic, zamiatarki Poly, szorowarki Cleanfix oraz inne maszyny do czyszczenia podłóg, które zapewnią utrzymanie czystości w obiektach przemysłowych, handlowych i usługowych. Ich zastosowanie umożliwia operatorowi zachować bezpieczeństwo pracy.

Czysta podłoga i posadzka

Od wielu lat specjalizujemy się w dostarczaniu urządzeń sprzątających do firm i instytucji. W naszej ofercie znajdziecie bogaty asortyment sprawdzonych urządzeń do czyszczenia powierzchni:

Duże maszyny czyszczące do mycia posadzek takie jak automaty szorująco-zbierające, maszyny czyszcząco-szorujące, które doskonale sprawdzą się w obiektach o dużej kubaturze. Samojezdne maszyny do mycia podłóg zapewniają czystość powierzchni w zakładach pracy i obiektach handlowych każdej branży. Szeroki wachlarz modeli, pozwala wybrać urządzenie do potrzeb klienta. Dzięki temu dbanie o czystość powierzchni jest zadaniem, które nie jest uciążliwe dla funkcjonowania firmy.

Szorowarki to  maszyny czyszczące zasilane akumulatorowo i przewodowo, które są idealne do czyszczenia posadzek w miejscach trudno dostępnych, zapewniając wysoką wydajność i skuteczność. Do szorowania niedużych powierzchni idealnie nadają się szorowarki jednotarczowe i polerki, które są niezastąpione w tego typu zadaniach.

Odkurzacze przemysłowe oferowane w naszym sklepie zapewniają nie tylko dokładne oczyszczenie, ale także eliminację niebezpiecznych pyłów i substancji szkodliwych dla zdrowia. W naszej ofercie znajdziesz także zamiatarki, które umożliwiają szybkie i skuteczne sprzątanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

 

Profesjonalne urządzenia czyszczące

Na szorowarki24.pl możesz kupić nie tylko maszyny czyszczące ale także wózki hotelowe gwarantujące niezawodność w codziennym użytkowaniu. Zapewniamy szybką dostawę oraz konkurencyjne ceny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru najlepszej opcji dostosowanej do Twoich potrzeb. W razie problemu polecamy kontakt telefoniczny lub mailowy.

Nowoczesne maszyny do sprzątania podłóg i mycia posadzek

  • Obiekty handlowe – galerie, dyskonty, sklepy
  • W przemyśle i spedycji – magazyny, hale produkcyjne
  • Obiekty użyteczności publicznej – urzędy, kina, teatry, szkoły, uczelnie, biblioteki
  • Parkingi podziemne
  • Biura
  • Obiekty noclegowe – hotele, hostele, apartamentowce
  • Obiekty sportowe – hale sportowe, kryte boiska, sale gimnastyczne

Maszyna do mycia – kiedy kupić?

Zakup maszyny do mycia posadzek to inwestycja, która się szybko zwraca, ponieważ w wielu przypadkach urządzenia te przyczyniają się do redukcji kosztów. Przykładem redukcji kosztów jest zmniejszenie czasu, jaki jest potrzebny do wykonanie określonej czynności metodą tradycyjną. Nowoczesne maszyny dozują dokładnie wodę i detergenty, co minimalizuje ich zużycie a to także przekłada się na oszczędności.

Nim zakupicie maszynę czyszczącą należy przemyśleć kilka aspektów:

  • Minimalna powierzchnia podłogi jaka ma być sprzątana to co najmniej 50m2.
  • Rodzaj zabrudzeń jakie ma usuwać maszyna – funkcjonalności maszyn są przeróżne, im więcej funkcji tym cena zakupu maszyny czyszczącej jest wyższa.
  • Jaki rodzaj zasalania wybrać? Czy urządzenie bateryjne czy akumulatorowe? Urządzenia bateryjne są doskonałym rozwiązaniem ale ze względu na zastosowane akumulatory są one ciężkie. To utrudnia ich transport w budynkach pozbawionych windy. Jeżeli urządzenie do sprzątania podłóg ma pracować na jednym poziomie a dostępność gniazdek jest ograniczona to warto zakupić bateryjną maszynę.

Jak trafnie wybrać najlepszą maszynę sprzątającą?

Porównywanie parametrów, rodzajów maszyn jest czasochłonne i nie zawsze przyniesie oczekiwany skutek. Pomożemy Ci w wyborze najlepszej maszyny . Określ swoje potrzeby a my dobierzemy maszynę i zaprezentujemy ją w Twojej firmie lub instytucji! Na żywo poznasz możliwości maszyny i przekonasz się o tym czy to dobry wybór! 

Maszyny czyszczące Numatic

Numatic to angielska firma, specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju maszyn sprzątających. Maszyny czyszczące Numatic są przeznaczone głównie do szorowania i mycia podłóg o rozmaitej powierzchni. Zaawansowane technologie, zastosowane w maszynach czyszczących Numatic sprawiają, że sprzątanie dużych, twardych powierzchni jest proste i efektywne. Maszyny czyszczące Numatic charakteryzuje duża wydajność, oszczędność detergentów i wysoka dokładność sprzątania. Jakość wykonywanej pracy redukuje konieczność stosowania dużej ilości chemii, co jest dobre z punktu widzenia ekologii jak i ekonomii.

Szorowanie powierzchni i jednoczesne ich zmywanie za pomocą maszyn Numatic przebiega jednocześnie, co wpływa znacznie na skrócenie czasu sprzątania powierzchni płaskich. Szybki proces sprzątania podłóg z jednoczesnym szorowaniem i myciem oraz zbieraniem mokrych pozostałości po tym procesie, pozwala nie tylko utrzymać czyste powierzchnie ale również minimalizuje czas i koszty związane z tym procesem. Jako dystrybutor firmy Numatic zapewniamy pełne wsparcie po sprzedażowe.

Samojezdne maszyny Numatic – idealne rozwiązanie dla Twojej firmy

Profesjonalne, samojezdne maszyny Numatic sprawdzają się w firmach, zakładach produkcyjnych, placówkach handlowych i magazynach. Ułatwiają pracę osób odpowiedzialnych za utrzymanie czystości. Urządzenia te dokładnie oczyszczają powierzchnię na mokro jednocześnie szorując ją i zbierając wodę z detergentem. Ten sposób czyszczenia podłogi, wraz ze specjalnym środkiem czyszczącym zdecydowanie ułatwia pracę personelowi odpowiedzialnemu za czystość. Niektóre urządzenia jak. np. szorowarka, mogą pracować na sucho i mokro.

 

Rodzaje maszyn czyszczących

Urządzenia sprzątające podłogi występują w wielu rodzajach i wielkościach. Każda maszyna ma różnego rodzaju zasilanie – bateryjne, sieciowe (kablowe) lub spalinowe. Nie można zapomnieć tu o rodzaju napędu maszyn. Kolejnym podziałem profesjonalnych maszyn do podłóg jest sposób w jaki odbywa się proces czyszczenia- szorowanie, mycie, zamiatanie, osuszanie.

Podział maszyn ze względu na rodzaj systemu napędowego

To podstawowy podział. Rodzaj napędu zależy głównie od wielkości sprzątanego pomieszczenia, możliwości operowania, zawracania urządzenia. Rodzaj napędu, wielkość maszyny wpływa także na komfort pracy.

Maszyny czyszczące samojezdne

Maszyny samojezdne to urządzenia do sprzątania powierzchni w obiektach o dużej powierzchni powyżej 1000 m2. Samojezdne maszyny są wykorzystywane w halach produkcyjnych, dworcach, na lotniskach i w innych obiektach. W tym rodzaju maszyn do sprzątania podłóg operator jest kierowcą, siedzi w maszynie i nią steruje. Urządzenia posiadają rozmaite funkcje myjące.

Maszyny sprzątające z trakcją

W tym przypadku urządzenia czyszczące mają zamocowany silnik, który wspomaga poruszanie maszyną, co znacząco odciąża operatora. Dzięki specjalnemu systemowi trakcji osoba obsługująca maszynę sprzątającą może bez problemu wykonywać zwroty, przesuwanie po podłodze przez wiele godzin. Maszyny sprzątające z trakcją doskonale nadają się do mniejszych i średnich powierzchni gdzie zastosowanie maszyn samojezdnych jest nie opłacalne lub pozbawione sensu. Trakcja jest niezwykle przydatna tam gdzie powierzchnia sprzątana znajduje się pod kątem – zjazdy z ramp i itp. Dzięki niej operator nie musi siłować się z ciężką maszyną.

Maszyny czyszczące bez napędu

Maszyny czyszczące bez napędu znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie maszyny samojezdne lub maszyny sprzątające z trakcją nie są użyteczne lub są za duże by je stosować. Te maszyny doskonale nadadzą się do sprzątania podłóg i czyszczeniaposadzek tam o niewielkiej powierzchni zwłaszcza w korytarzach, windach i innych miejscach tam gdzie większe maszyny sobie nie poradzą. Tego typu urządzenia są stosowane w biurach, małych i średnich sklepach, magazynach, warsztatach, liniach produkcyjnych obiektach edukacyjnych, w instytucjach.

Maszyny czyszczące bateryjne

To autonomiczne urządzenia do sprzątania podłóg, które doskonale radzą sobie w pomieszczeniach o większej powierzchni. Bateryjne, akumulatorowe maszyny czyszczące podłogi sprawdzą się tam gdzie zastosowanie kabla jest utrudnione lub kabel może być przeszkodą a nawet zagrożeniem. Urządzenia bateryjne stosuje się w pomieszczeniach o ograniczonej liczbie gniazdek, oraz tam gdzie odbywa się znaczny ruch pieszy. Maszyny sprzątające wyposażone w akumulator są wykorzystywane w biurach i obiektach handlowych podczas normalnych godzin funkcjonowania tych obiektów przez ludzi.

Maszyny kablowe

To urządzenia, które są zdecydowanie lżejsze od maszyn bateryjnych, ponieważ nie posiadają akumulatorów. Urządzenia zasilane kablowo, doskonale nadają się do sprzątania podłóg w pomieszczeniach bez większych barier jak ściany działowe, meble. Doskonale nadają się do sprzątania większych powierzchni jak np. aule, sale gimnastyczne.

Funkcje maszyn do sprzątania

Oferta maszyn jest szeroka, główny podział wygląda następująco:

Zamiatarki

Zamiatarki to maszyny do zamiatania podłóg za pomocą miękkich szczotek, które zbierają kurz, piasek w sposób bezpyłowy oraz pozostałe cząstki ze sprzątanych powierzchni.

Maszyny do mycia podłóg

Maszyny do mycia podłóg sprzątają je za pomocą różnego rodzaju mopów usuwając piach, kurz, ale także plamy i zabrudzenia, których usunięcie nie jest możliwe zamiatając je na sucho.

Szorowarki do podłóg

To maszyny, które za pomocą specjalnych, obrotowych szczotek i padów usuwają zabrudzenia z posadzek. Szorowarki maja możliwość zamiany szczotki na pad, który w zależności od rodzaju pozwoli osiągnąć zamierzony efekt. Istnieją także szorowarki, za pomocą, których można także polerować posadzki – froterki.

Automaty sprzatające

Automaty przeznaczone do utrzymywania czystości podłóg w obiektach o małych powierzchniach. Mogą występować w różnych wariantach – jako maszyny zamiatające, myjące, szorująco – zbierające, czyszczące. Automaty mogą być zasilane bateryjnie lub sieciowo. Ponad to występują modele osuszające podłogę.

Która maszyna będzie odpowiednia w Twojej firmie?

Wybór właściwej maszyny nie jest prosty. Szereg różnego rodzaju zastosowań, parametrów, funkcji, możliwości w jakie są zaopatrzone, sprawiają, że dobór właściwej maszyny może sprawić trudności. Znamy doskonale maszyny Numatic, od wielu lat zajmujemy się ich sprzedażą. Warto skorzystać z naszego doświadczenia i wiedzy. Nasi specjaliści pomogą Wam wybrać stosowną maszyn, dostosowaną do Waszych potrzeb, wystarczy skontaktować się z nami. Na Wasze życzenie możemy zorganizować prezentację maszyn Numatic w Waszej firmie. Sami przekonacie się, która maszyna Numatic jest najbardziej odpowiednia do podłogi w Waszej firmie.