Zadzwoń do nas: 505 17 23 23 lub 505 17 32 33 biuro@mbprojekt.eu

Maszyna czy szorowarka ręczna – co wybrać?

Jeśli podjęliśmy już decyzję o zakupie szorowarki – warto wiedzieć jakimi kryteriami się kierować by nabyć produkt z którego będziemy w 100% zadowoleni. Co więc warto wiedzieć przed zakupem?

Maszyna czyszcząca numatic NR 1500SJaka maszyna do czyszczenia jest potrzebna w mojej firmie?

By ustalić, jaka maszyna do czyszczenia jest potrzebna w firmie, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Jak duża jest powierzchnia podłogi w pomieszczeniach (biuro, hala magazynowa, korytarz)?
  • Jak częstego sprzątania wymaga powierzchnia?
  • Czy istotny jest czas czyszczenia?
  • Gdzie są umieszczone gniazdka elektryczne? (istotne w przypadku szorowarki kablowej)
  • Jaki jest dostęp do czyszczonej powierzchni, czyli jak np. są ustawione meble?
  • Jakim budżetem na ten cel dysponuje firma?

Szorowarka to wydatek kilku lub kilkunastu tysięcy? złotych, a zatem decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Służymy pomocą w wyborze optymalnego rozwiązania, dostosowanego do Państwa potrzeb. Możemy przeprowadzić prezentację w Państwa firmie. pozwoli to wybrać najlepsze z dostępnych rozwiązań. Zapraszamy do kontaktu.

Dla kogo dobra będzie duża maszyna do czyszczenia?

W przypadku dużej, elektrycznej maszyny do czyszczenia do wyboru są dwie opcje:

  1. Szorowarka kablowa – jej głównym ograniczeniem jest długość kabla. Ta maszyna do czyszczenia najlepiej sprawdzi się w dużych magazynach, gdzie meble i inne ograniczenia znajdują się w dużej odległości od siebie, pozwalającej na wjazd urządzeniem sprzątającym. Nie jest dobrym rozwiązaniem centrach handlowych, ponieważ jest ono pełne ludzi będących w stałym ruchu. Obecność kabla w tym przypadku jest niebezpieczna. Zasilanie kablowe wymaga też odpowiedniego rozmieszczenia gniazdek elektrycznych dających możliwość podłączenia urządzenia tak, by maszyna do czyszczenia dotarła do wszystkich części podłogi wymagającej konserwacji. W kablowych szorowarkach stosowane są szerokie szczotki. Najczęściej szerokość robocza wynosi 16 cali.
  2. Szorowarka bateryjna, czyli zasilana akumulatorem. Można jej bezpiecznie używać w miejscach, gdzie poruszają się ludzie. Nie jest zależna od umiejscowienia gniazdek elektrycznych. Jedyne ograniczenie to wielkość urządzenia oraz czas jego pracy – parametry te zależą od pojemności akumulatora. W tym przypadku maszyna do czyszczenia idealnie sprawdzi się w magazynach wielkopowierzchniowych, w których meble i inne przeszkody stoją bardzo blisko siebie. Należy pamiętać jedynie by szorowarka zawsze miała naładowaną baterię, gdy jej potrzebujemy.

Szorowarka jednotarczowa

Jest to urządzenie czyszczące, posiadające dużą okrągłą szczotkę wprawianą w ruch obrotowy. Napędzana jest silnikiem umieszczonym w głowicy maszyny. Szorowarka jednotarczowa nie posiada układu odsysającego, czyli silnika listwy ssącej jak w przypadku maszyny Numatic NPR 1515. Ze względu na małe gabaryty urządzenia, szorowarka jednotarczowa polecana jest po powierzchni pełnych zakamarków np. pomiędzy meblami w biurze. Jest lżejsza i sterowana za pomocą gryfu z przyciskami funkcyjnymi. Na rynku dostępne są także szorowarki spalinowe, które przeznaczone są do obiektów, w których poziom hałasu generowany przez maszynę sprzątającą nie ma znaczenia. Ważne jest wtedy jedynie, by kubatura pomieszczenia była duża. Wtedy generowane przez szorowarkę spaliny nie są zagrożeniem dla pracowników.

Jakie parametry techniczne ma szorowarka?

W przypadku maszyn czyszczących wyróżniamy takie parametry jak (na przykładzie polecanej maszyny Numatic NPR 1515):

  • moc silnika: 1500 W,
  • zasilanie: 230 V,
  • obroty: 150 obrotów na minutę,
  • szerokość szczotki: 450 mm (szczotka zbudowana jest z włosia polipropylenowego o średnicy około 0,6 mm każdy),
  • szerokość padu: 16 cali (pad mocowany jest uchwytu zwanego inaczej trzymakiem padów lub padholderem),
  • zasięg pracy: 32 m,
  • waga: 40 kg (waga urządzenia wpływa na wydajność sprzątania, im cięższa maszyna, tym wydajniejsza),
  • wymiary: 1250x580x460 mm.

Gdy do szorowarki przymocuje się pad przeznaczony do polerowania podłóg, to można jej użyć jako froterki wolnoobrotowej do usuwania smug z czyszczonej podłogi. Wybór odpowiedniej szorowarki nie jest łatwy, jednakże, gdy zostanie ona odpowiednio dopasowana do potrzeb firmy, z pewnością ułatwi utrzymanie czystości powierzchni we wszystkich pomieszczeniach.

Prześlij komentarz